Bursa Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi

Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi

 Eğitimin amacı:

Katılımcılara zeka, gelişim ve kognitif testleri uygulama yeterliliğinin kazandırılması amaçlanmaktadır. 
 

Eğitimin katılımcı grubu:

 
1. Psikolog
2. Psikolojik danışman
3. Özel eğitim uzmanı veya özel eğitim öğretmeni
4. Çocuk gelişim uzmanı
5. Engelli sınıf öğretmeni
6. Anaokulu öğretmeni
7. Odyolog
8. Dil ve konuşma terapisti ile patoloğu
9. Sosyal hizmet uzmanı
 

Eğitim İçeriği

Zeka Testleri
📍R.B. CATELL 2A Testi: 7 yaş 6 ay ila 14 yaş 0 ay arasındaki tüm bireylere uygulanan, teorik zekayı ölçen bir testtir.
📍Porteus Labirentleri Testi: 5 yaş 6 ay ile 17 yaş arasındaki bireylere uygulanan, pratik zekayı ölçen bir testtir.
Gelişim Testleri
📍Metropolitan Okulöncesi Olgunluk Testi: 5 yaş 6 ay ila 6 yaş 0 ay arasındaki çocukların okula başlamaya hazır olup olmadıklarını tespit etmek amacıyla uygulanan bir gelişimsel değerlendirme testidir.
📍Peabody Kelime Resim Tanıma Testi: 3 yaş ve üstünde bireylerin alıcı dil gelişimini değerlendirmek amacıyla uygulanan bir gelişimsel değerlendirme testidir.
📍Ankara Gelişim Tarama Testi (AGTE): 0 ila 6 yaş arası çocukların gelişim seyrini değerlendirmek ve aksama yaşanan alanları belirlemek amacıyla uygulanan bir gelişimsel değerlendirme testidir.
Kognitif Testler
📍Bender Gestalt – II Testi: 4 yaş ve üstündeki bireylerin psikomotor algı ve fonksiyonlar ile yakın hafızayı ölçen kognitif bir testtir.
📍D2 Dikkat Testi: 9 yaş ile 60 yaş arasındaki bireylere uygulanan psikomotor hızı, öğrenmeyi ve seçici dikkati değerlendirmek amacıyla uygulanan bir testtir.
📍Burdon Dikkat Testi: 10 ila 20 yaş arasındaki bireylere dikkati gücünü ölçmek amacıyla uygulanan bir dikkat testtir.
📍Frankfurter Konsantrasyon Testi: 5 ila 6 yaş arası çocukların seçici dikkatini ölçmek amacıyla uygulanan bir dikkat testtir.
📍Goodenougt insan çiz testi
 

Eğitim süresi

 
Teorik eğitim tek gün, toplam 9 saattir. Eğitim 10:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 
 
Sertifikasyon
 
Süper vizyon aşamasını başarıyla tamamlayan katılımcılara PSİKOTERAPİ VE PSİKOLOJİ UYGULAMALARI ENSTİTÜSÜ onaylı UYGULAYICI SERTİFİKASI verilecektir.
 

Beril Zeynep HACIOSMAN
Uzman Klinik Psikolog

1990 yılında İstanbulda dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Özel Taş Koleji ve Özel Elit Gençler Kolejinde tamamladım. İstanbul Aydın Üniversitesinde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra uzmanlığımı klinik psikoloji alanında yaptım. Halen Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora programında eğitim görmeye devam etmekteyim. On yıldan fazla bir süre zarfında çeşitli mesleki eğitimler aldım. Tanılamada uzmanlaşmak adına süper vizyonlu test eğitimleri, psikoterapide uzmanlaşmak adına ise Dinamik Psikoterapi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi ve Oyun Terapisi eğitimleri aldım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin psikoz servisinde eğitim gördüm. Daha önce İç Gözlem Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma Merkezinin yöneticiliğini yaptım. Şimdi ise kurucu üyesi olduğum Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsünde eğitimsel ve bilimsel araştırmalarımı yürütmekte, çeşitli özel merkezlerde tanılama uzmanı ve terapist olarak görev yapmaktayım. Özgül Öğrenme Güçlüğünün (diğer adıyla disleksinin) tanısında kullanılan yeni nesil bir test olan ve yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanmış olan TILLS TESTİ’nin baş eğitmeni ve uygulayıcısıyım. Hafta sonları meslek içi eğitimler vermekte, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve özel eğitim uzmanları başta olmak üzere birçok meslek mensubuna yönelik mesleki yeterlilik eğitimleri düzenlemekteyim. Bu zamana kadar yayınlanmış 4 bilimsel makalem, 2 kitap bölümüm, 2 kongre bildirgem bulunmaktadır. Otizm Spektrum Bozukluğunun tanısında kullanılan PEP-3 Testinin geçerlilik ve güvenirlik çalışması şu an üzerinde çalıştığım birkaç projeden biridir.

  1. Bu eğitim Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile Mavi Ağaç Psikoloji & Danışmanlık işbirliğiyle organize edilmektedir. 
  2. Bu eğitim; Anlatım, Rol-Playing Çalışmalarıyla Uygulama, Puanlama, Yorumlama, Raporlanma şeklinde yapılacaktır.
  3. Eğitim sonunda hedef, katılımcıların hepsinin hangi vakada bu testi uygulayacağına karar verebilmesi; Testi Uygulayabilmesi, Puanlayabilmesi, Yorumlayabilmesi ve Test Raporu yazabilmesi olup TAM ÖĞRENME’ dir.
  4. Hedef Kitle:Psikolog, Okul Öncesi Öğretmeni, Anaokulu Öğretmeni, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Özel Eğitim Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, Sınıf Öğretmeni, Odyolog ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri
  5. Belgelendirme: Bu eğitime katılanlara Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü onaylı UYGULAYICI SERTİFİKASI verilecektir.
  6. Bu testin materyalleri katılımcılara mail ortamında ücretsiz olarak sunulacaktır. Ayrıca katılımcılara eğitim sırasında kullanılacak power point vb. sunum dosyaları ile eğitim materyalleri ücretsiz olarak verilecektir.

MAVİ AĞAÇ PSİKOLOJİ-Altınşehir Mh. Ahmet Taner Kışlalı Cd. Eğtiimli Sk. Atalaykent St. A/16 Nilüfer/ BURSA

İletişim: 0530 554 40 05-

Uzm.Psikolojik Danışman Ömer AKTÜRK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat