Bursa Psikolog Tavsiyesi

Bursa Psikolog Tavsiyesi

Psikolog seçiminde nelere dikkat etmeliyiz, sorusu psikolojik problemlerinizi aşmanızda ve profesyonel ruh sağlığı uzmanı arayışında en çok soruların başında gelmektedir. Bursa Psikolog Tavsiyesi Psikolojik danışmanlık veya psikoterapi hizmeti alırken kime güvenmeliyiz? Uzman seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Piyasada bir çok psikolog psikolojik danışman var bunlar arasında hangi psikolog daha iyidir? gibi bir çok soru yardım arayışında olan kişilerin kafasında bir muamma olmaktadır.

Bu yazıda özellikle Bursa’da psikolog arayışında olan kişilerin psikolojik yardım alırken bu hizmeti veren ruh sağlığı uzmanında olması gereken ve bilmeleri gereken özellikleri ele alacağım. Bursa Psikolog Tavsiyesi Ayrıca Bursa’da en iyi psikolog kimdir? Hangi psikolog sorununuzu tam olarak çözer? Danışanların en fazla memnun kaldığı bursa psikoloğu kimdir? Gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Bursa’da doğru psikoloğu seçerken araştırmalara başladığınızda bilmeniz gereken en önemli nokta danışanın bazı haklarının mevcut olduğudur ve bu haklarla ilgili soru sormayı her zaman göz önünde bulundurmak gerekir. Bursa Psikolog Tavsiyesi Doğru psikolog seçimi için doğru soruları sormak çok önemlidir.

Bursa Mavi Ağaç Psikoloji-Psikolog seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Peki Bursadaki en iyi psikolog nasıl bulunur? Bu soruları sorarak işe başlayabilirsiniz;

 • Psikoterapistiniz hangi bölümden mezun, hangi okulları okumuş, ve unvanı nedir, hangi kesimlere hitap ediyor? Çocuk mu? Yetişkin mi? Aile Ağırlıklı mı çalışıyor?
 • Psikolojide birçok farklı ekol vardır, terapistinizin hangi ekol ile çalıştığını sorabilirsiniz. Bu yönelimle ilgili uzmanlığını nereden almış? Mesela ben Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ağırlıklı ilerlemekteyim. Bu konuyu araştırıp sorabilirsiniz.
 • Terapi neye benzer ve bu süreçte danışanın ve terapistin sorumlulukları nelerdir, ne yapar? Bursa Psikolog Tavsiyesi İyi psikolog nasıl olur sorusu, terapistin size vereceği cevaplarla aklınızda şekillenecektir.
 • Sürecin başından belli kuralların çok net konuşuluyor olması lazım; ne kadar sıklıkla görüşülecek, seansların uzunluğu ne kadar olacak, seans ücreti ne kadar olacak, danışan seansı son dakika iptal ettiğinde herhangi bir mesuliyeti olacak mı ya da başka bir problem olabilir mi şeklinde.
 • Unutmamak gerekir ki terapi sizin kişisel yolculuğunuz. Dolayısıyla terapist sizin sürecinizde size öneri vermemeli, ancak sizi sorularıyla düşündürmeye yol göstermeli. Bursa Psikolog Tavsiyesi Bir başkası sizin hayatınızı ve koşullarınızı sizden daha iyi bilemez. Eğer terapistiniz çok direkt kendi önerilerini ve tavsiyelerini size sunuyorsa bu kişisel sürecinizi bölebilir ve parçalanmalara sebep olabilir.
 • İyi psikolog ancak hazır hissettiğinizde istediğiniz kadarını paylaşma özgürlüğünü size sunar ve sizi zorlamaz.
 • Eğer sürecin başında terapistinizle bir anlaşma yapmadıysanız terapi sürecinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz ve başka bir psikologla görüşebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız.
 • Seanslarda yolunda gitmediğini düşündüğünüz her şeyi terapistinize anlatabilirsiniz. Bursa Psikolog Tavsiyesi İyi psikolog tavsiyesi ile gittiğiniz bir psikolog size bu özgürlüğü tanımalıdır.
 • Süreçteki hem fiziksel hem de cinsel yakınlığın farkında olmanız gerekir; çünkü psikoterapideki sınırlar çok nettir; terapist danışanı ile asla flört edemez ve dışarıda bir arkadaş gibi görüşeme yapamaz.
 • Terapist, danışanın yakınlarından biri ile ek bir rolde görüşeme sağlayamaz.
 • Terapist, bir aileden yalnızca bir kişi ile terapi sürecine gidebilir. İyi psikolog önerisi alırken bu detaya dikkat etmek gerekir.
 • Psikolog, her durumda insan haklarına ve onuruna saygı gösteren tarafta olur. Bursa Psikolog Tavsiyesi Yaş, kimlik, cinsiyet, cinsel kimlik, cinsel tercih, etnik köken, din, mezhep, sosyo-ekonomik düzey ve engelli oluşa karşı ayrımcılık yapma gibi bir durum söz konusu olamaz.
 • Terapinin hangi ekolü olursa olsun, eğer danışan ve terapist birlikte çalışmaya karar vermişse, terapist mutlaka danışana gizlilik durumundan bahsetmelidir. Bir diğer değişle, terapist danışanın anlattığı hiçbir şeyi o odanın dışına çıkarmayacağını danışanı ile paylaşmalıdır ve bu konuda güven vermelidir.
 • Terapist seansı bir projesi için kayıt altına alıp alamayacağını size sorarsa, istemiyorsanız bunu belirtme hakkınız kesinlikle var. Onayınızı almadan seansı kayıt altına alama özgürlüğüne sahip değildir.
 • Terapistiniz sizinle olan çalışmasını bir kitapta veya bir konferansta paylaşmak istediğinden bahsediyorsa buna gönüllü olmadığınızı söyleme hakkınız kesinlikle var. Bursa Psikolog Tavsiyesi Eğer paylaşmasında sizin için bir sakınca yoksa, mutlaka isminizin değiştirilmiş olacağından emin olmalısınız.

Bursa’nın En İyi Psikoloğu Kimdir?

Peki Bursa’da yaşayan biriyseniz ve Bursa’da Psikolog Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bursa’nın en iyi psikoloğu kimdir? Sorularının cevabına gelecek olursak; En iyi psikolog, Bursa’nın en iyi psikoloğu veya Türkiyenin farklı illerindeki Psikologlar içinde geçerli olan iyi kavramının kişiden kişiye değişebileceğini söylemek isterim.

Bir kişiye çok iyi gelen bir uzman bir başkasına iyi gelmeyebilir. Bu nokta da nokta atışı bir uzman önerisinde bulunmak çok sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden Bursanın en iyi psikoloğunu bulmak noktasında detaylı bir araştırma yapmak faydalı olacaktır. en önemlisi Bursa da psikolog arayışındaysanız, internetten veya sosyal medyadan bulabileceğiniz bursa psikologlarına rastlayabilmeniz mümkündür. Fakat hangisinden destek alacağınız konusunda tereddüt yaşıyorsanız bu çok normal bir durumdur. Hele ki ilk kez böyle bir destek arayışına girdiyseniz kafalar karışabilir.

Bursada iyi psikolog seçmek için öncelikle detaylı bir araştırma yapmalısınız. Araştıracağınız konu uzmanın lisans ve yüksek lisans yaptığı üniversite olmalıdır. Hatta seçtiğiniz uzman devlet üniversitesinden mi mezun olmuş yoksa gidip özel bir üniversiteden mi mezun olmuş yüksek lisans için de bu konu geçerlidir. Mesela bir çok kişi özel üniversiteye para basıp klinik psikoloji yüksek lisans diplomasına sahip olabilmekte ve bu ünvanı göğsünü gere gere kullanabilmektedir.

Bursa Psikolog Seans Ücretleri de farklılık gösterebilmektedir. Ortalama 200-350 tl arasında değişen psikolog seans ücretleri psikoloğun bulunduğu muhit, deneyim yılı gibi etmenlere göre değişebilmektedir. Bu konuyla ilgili psikolog seans ücretleri yazımızı incelemenizi öneririm.

Bursanın en iyi psikoloğunu bulmayı kafaya koyduysanız Mezuniyet sonrası nerelerde çalıştığına da dikkat etmek gerekir. İş deneyimi ve farklı farklı yerlerde çalışmış olması o kişinin kalitesini artıracaktır.

Bursadaki en başarılı psikolog tavsiyesinde yine danışan memnuniyetleri önemli danışanları memnun mu? Bununla ilgili danışan yorumlarına ulaşabilirseniz psikolog seçiminiz şekillenebilir.

Bursanın en iyi psikoloğu başlıklı bu yazıda ele aldığımız konuların dışında seçeceğiniz psikoloğun deneyim yılı, aldığı sertifikalı eğitimler, ortalama olarak yaptığı seans adedi, bilimsel makale sayısı, yabancı dil bilgisi (psikolojiye dair güncel gelişmeleri takip ediyor olması) oldukça önemlidir.

Bursadaki en iyi psikolog kimdir? sorusunun cevabı kişiden kişiye değişecektir. bu yüzden sıkı bir araştırma yapılmalı ve ona göre seçimde bulunulmalıdır. Doktor sitesi, tavsiye ediyorum tarzı farklı uzman sitelerinden araştırmalar yapabilirsiniz.

Örneğin Uzman Psikolojik Danışman Ömer Aktürke ait web sitesinde detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ve buradan bursa da çalışan diğer uzmanlara da ulaşmanız mümkündür.

Çocuk yetişkin aile terapileri ve öğrenci koçluğu alanlarında hizmet veren Uzman Psikolojik Danışman Ömer AKTÜRK Bursa Nilüfer Bölgesinde Mavi Ağaç Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Danışanlarına hizmet sunmaktadır.

Bu yazımızda bursada psikolog seçerken nelere dikkat edilmelidir? Uzman arayışında önem verilmesi gereken noktalar ve Bursada ki en iyi psikolog kimdir? sorularına yanıt aramaya çalıştım.

Ömer Aktürk Administrator
Merhaba Bursa Mavi Ağaç Psikoloji & Danışmanlık Merkezinde Danışan Görmekteyim Bilgi ve Randevu İçin İletişim Kanallarımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat